Zeebaars met preisaus en garnalen
Ingrediënten
Een licht en verfijnd zeebaarsgerecht met romige preisaus, grijze garnalen en zachte aardappeltjes, perfect voor een feestelijk diner in lente en zomer. De prei en champignons worden langzaam gestoofd in room en visbouillon tot een rijke saus die je met citroensap en boter afwerkt, terwijl de filets kort in de pan goudbruin bakken. Een frisse salade van jonge bladsla, mozzarellabolletjes en cranberries brengt fruitigheid en textuur bij dit elegante visgerecht.
Stappenplan om recept “Zeebaars met preisaus en garnalen” te bereiden
Kook de aardappeltjes ongeschild gaar in gezouten water.
Stoof de sjalot, look en prei aan in een klontje boter. Voeg de fijngehakte champignons toe eens de prei gaar is. Doe er vervolgens de room en het blokje visbouillon bij. Kruid met nootmuskaat, peper en zout. Laat de saus inkoken.
Meng de sla met de mozzarellabolletjes, de cranberries, olijfolie, zout, peper en het sap van een halve limoen.
Bak de zeebaarsfilets in een klontje boter. Kruid ze met peper en zout.
Serveren:
Werk net voor het serveren de saus af met citroensap en grijze garnalen.
Schep de zeebaarsfilets op een bord en overgiet ze met de preisaus. Serveer samen met de gekookte aardappeltjes en de salade.
Uit het boek "De Garde van Gert"

Kook mee met Gert en zijn Garde van chefs, want in het boek De Garde van Gert bundelt foodie Gert Verhulst de lekkerste gerechten van zijn kompanen uit het gelijknamige njam!-programma De Garde van Gert. Met originele recepten die je kan maken op een halfuurtje tijd van o.a. Johan Segers, Peppe Giacomazza, Roger van Damme, Jan Buytaert, Dominique Persoone, Dagny Ros Asmundsdottir, Bart Desmidt, Jan Tournier, Michaël Vrijmoed en Thierry Theys,.