Penne all’ harissabiata
Ingrediënten
Deze penne all Harissabiata combineert zachte feta met pittige harissa en een rijke tomatensaus, aangevuld met goudgebakken courgette en paprika voor een kruidig vegetarisch pastagerecht. De saus wordt zacht gestoofd met ras el hanout en passata en laat even pruttelen, terwijl de courgette kort wordt gebakken voor extra bite. Afgewerkt met een frisse gremolata van ingelegde citroen, munt, peterselie en sesam is dit ideaal voor een zomerse doordeweekse maaltijd.
Stappenplan om recept “Penne all’ harissabiata” te bereiden
Voor de penne:
Kook de penne gaar in een pot met gezouten water volgens de aanwijzingen op de verpakking.
voor de saus:
Doe een flinke scheut olijfolie in de pan en stoof de ui, look en paprika aan met wat zout. Voeg de harissa en ras el hanout toe en laat even meebakken. Overgiet met Elvea passata en laat meekoken. Kruid naar smaak met peper en zout. Laat pruttelen op een zacht vuurtje
Voor de courgettes:
Warm wat olijfolie in de pan en bak de courgette er goudbruin in.
Voor de gremolata:
Meng de ingelegde citroen met look en verse munt en peterselie. Voeg een beetje olijfolie en sesamzaadjes toe.
Afwerken:
Meng de pasta onder de saus met wat van het kookvocht. Doe de pasta over in een diep bord, leg er wat courgette blokjes en verkruimelde feta op. Werk tot slot af met de gremolata.










