Foto: Roos Mestdagh ©

Honey Thyme Margarita’s

Een recept van Cecile Spanjers

Ingrediënten

1 cocktail cocktails Even geduld...
200 gr water
200 gr kristalsuiker
5 gr verse tijm
50 gr honing
45 ml tequila
20 ml Triple Sec
30 ml honing-tijmsiroop
4 ijsblokjes
1 limoen
1 el zout
1 takje verse citroentijm
1 schijfje gedroogde limoen

Een frisse, lichtzoete margarita op basis van tequila en Triple Sec met zelfgemaakte honing tijmsiroop waarin limoen en verse tijm samenkomen tot een kruidige twist. De honing tijmsiroop wordt zacht verwarmd zodat suiker en tijm goed oplossen en vervolgens afgekoeld en krachtig geschud met ijs voor een zijdezachte, verfrissende cocktail. Serveer met een gezouten rand en een takje citroentijm als zomers aperitief of feestelijk drankje.

Stappenplan om recept “Honey Thyme Margarita’s” te bereiden

Maak de siroop:

1.

Meng alle ingrediënten in een kleine steelpan en verhit op het vuur tot de suiker helemaal opgelost is. Laat vervolgens afkoelen. Bewaar de siroop met de tijm in een schoon flesje of potje.

Maak de cocktail:

2.

Mix de tequila, de triple sec, de siroop, het limoensap en de ijsblokjes in een cocktailshaker en shake krachtig.

3.

Haal het vruchtvlees van de limoen langs de bovenrand van het glas en dip het glas vervolgens in het zout. Giet nu de cocktail door een zeefje in het glas en garneer met de gedroogde limoen en verse citroentijm.

Inspiratie & blog