Deep in the South Louisiana-stoemp

Een recept van Jan Buytaert, zoals gezien in Passe-vite

Ingrediënten

4 persoon personen Even geduld...
400 g gewone aardappelen
400 g zoete aardappelen
100 g maïskorrels
1 teentje look, grof gesneden
1 el grofgehakte verse rozemarijn
1 el grofgehakte verse dragon
3 mesp cajun
1 tl tabasco
2 mesp zout
1 klontje boter
1 scheutje melk of room
100 ml tomatensaus
4 gekookte krabbenpoten

Deze Deep South Louisiana stoemp combineert smeuïge gewone en zoete aardappelpuree met zoete maïs en een pittige cajuntoets, ideaal voor liefhebbers van zuiderse comfortfood. Aromatische rozemarijn, dragon en knoflook geven diepte en een vleugje tabasco brengt subtiele hitte, terwijl krabbenpoten in warme tomatensaus het gerecht een feestelijke zeevruchtensmaak geven. Heerlijk als troostrijk hoofdgerecht op een koele avond of als verrassend bijgerecht bij een zomerse barbecue.

Stappenplan om recept “Deep in the South Louisiana-stoemp” te bereiden

1.

Kook de aardappelen gaar in licht gezouten water en stamp ze fijn met een pureestamper. Meng de maïskorrels, look, dragon en rozemarijn eronder.

2.

Breng verder op smaak met cajun, tabasco en zout en roer het klontje boter erdoor. Voeg een scheutje melk of room toe zodat je een mooi smeuïge puree krijgt.

Werk af:

3.

Warm de krabbenpoten op in de tomatensaus en serveer ze samen met de puree. Smakelijk!

Inspiratie & blog