Aardappeltjes met piment d'espelette

Een recept van Philippe Van den Bulck

Ingrediënten

4 persoon personen Even geduld...
1 kg Ratte-aardappeltjes, grondig gespoeld en geborsteld
1 el citroenzout
1 kl piment d'espelette (of fijngemalen gedroogde chili)
6 el olijfolie
3 teentjes look in de pel, geplet
2 takjes platte peterselie, fijngesnipperd

Ratte aardappeltjes met piment d'Espelette en knoflook vormen een krokant en licht pittig bijgerecht dat warm en uitnodigend ruikt. Na kort voorkoken en een finale in de oven worden ze goudbruin en knapperig, afgewerkt met citroenzout en fijngehakte peterselie voor een frisse toets. Perfect bij een gezellig familiediner, zomerse barbecue of als troostrijk comfortgerecht in de koelere maanden.

Stappenplan om recept “Aardappeltjes met piment d'espelette” te bereiden

1.

Kook de aardappeltjes 3/4 gaar in kokend, licht gezouten water. Laat ze nadien uitlekken en uitstomen.

2.

Snijd de aardappeltjes in de helft en schik ze in een met olijfolie ingevette ovenschaal.

3.

Schik er de knoflookteentjes bij en besprenkel de aardappels met olijfolie.

4.

Verwarm de oven voor op 200°C en zet de schaal in de oven. Laat de aardappeltjes een 10 à 15 minuten bakken tot ze mooi goudbruin kleuren.

5.

Neem vervolgens de aardappeltjes uit de oven en bestrooi ze met citroenzout en piment d’espelette. Schep ze goed om en bak ze nog eens 5 à 10 minuten verder.

Inspiratie & blog