Gepocheerd ei met bouillon van hooi
Ingrediënten
Een luxueus maar eenvoudig gerecht van gepocheerd ei met aromatische bouillon van hooi, krokant spek en knapperige croutons. De kippenbouillon trekt in een French Press twintig minuten met gedroogd hooi voor een rokerig en licht zoet aroma, waarna de eieren bij 80 graden gepocheerd worden en spek en brood goudbruin gebakken. Perfect als verfijnd ontbijt, warme lunch of herfstig voorgerecht voor gasten.
Stappenplan om recept “Gepocheerd ei met bouillon van hooi” te bereiden
Doe het hooi in een French Press, giet hier de bouillon op en laat 20 minuten trekken.
Zet een steelpannetje met water en een scheut azijn op het vuur. Pocheer hierin de eieren van zodra het water een temperatuur van 80 graden bereikt heeft.
Bak het spek lekker krokant.
Snij het brood in blokjes en bak er krokante croutons van in een klontje boter en een scheutje olijfolie. Kruid met peper en zout.
Serveren:
Leg de gepocheerde eieren in diepe borden. Strooi er de spekjes en de croutons overheen. Overgiet met de bouillon van hooi en werk af met verse peterselie.