njam!

Shakshuka met kip

Een recept van Lynn van den Broeck, zoals gezien op TikTok | Publiciteit
Foto: Ella Slaets ©

Ingrediënten
Ingrediënten gekopieerd!

2 persoon personen Even geduld...
0,5 tl kurkuma
0,5 tl komijn
0,5 tl cayennepeper
1 teentje look, geperst
800 gr Elvea pelati tomaten
4 eieren
1 el verse peterselie, fijngehakt
2 flatbreads
boter - olijfolie
peper - zout

Zin in een kruidige en verrassende maaltijd? Deze shakshuka met kip is een heerlijke variant op de klassieke shakshuka. Malse kip wordt gestoofd in een rijke tomatensaus met paprika, ui en warme specerijen, waarna er eieren in de saus worden gegaard. Serveer de shakshuka met vers flatbread om de smaakvolle saus helemaal op te dippen.

Stappenplan om recept “Shakshuka met kip” te bereiden

1.

Bak de kip goudbruin in een scheutje olijfolie en een klontje boter. Kruid met kurkuma, komijn, cayennepeper, peper en zout.

2.

Voeg de ui, de paprika, de look en het laurierblad toe. Laat zacht meestoven tot de groenten gaar en zoet zijn. Voeg vervolgens de tomatenblokjes toe.

3.

Laat het geheel tien minuten sudderen op een zacht vuurtje onder deksel zodat alle smaken goed samenkomen.

4.

Maak vervolgens vier kuiltjes in de saus en breek er de eieren in. Laat 15 minuten garen onder deksel tot de eieren gestold zijn.

5.

Werk af met verse peterselie en serveer met flatbread.

Met dank aan
Elvea