Sint-Jakobsvruchten met linzen
Ingrediënten
Sappige Sint-Jakobsvruchten op een warm bedje van kruidige linzen vormen een licht en feestelijk voorgerecht. De coquilles worden kort in olijfolie aangebakken voor een goudbruine korst, terwijl de linzen zachtjes gegaard en op smaak gebracht worden met fijngehakte peterselie, extra vierge olijfolie en een scheut balsamicoazijn. Perfect voor een lente- of zomerdiner of als verfijnd voorgerecht bij een speciale gelegenheid.
Stappenplan om recept “Sint-Jakobsvruchten met linzen” te bereiden
Spoel de linzen en zet ze op het vuur met drie keer de hoeveelheid water. Kook ze beetgaar volgens de aanwijzingen op de verpakking en voeg er pas op het einde van de kooktijd wat zout aan toe. Giet de gare linzen af en laat ze uitlekken in een vergiet.
Dep de coquilles droog met keukenpapier en kruid ze aan beide kanten met peper en zout. Verhit een scheutje olie in een anti-aanbakpan en bak de Sint-Jakobsvruchten heel kort aan beide kanten.
Roer een scheutje olijfolie door de nog lauwe linzen. Kruid eventueel bij met peper en zout en werk af met fijngehakte peterselie.
Serveren:
Schep wat van de linzen in het midden van de borden en schik er telkens 3 coquilles rond. Druppel er nog wat goede olijfolie en balsamicoazijn rond.
