Geroosterde avocado met zeesla en garnaaltjes

Uit het boek Koken met zeewier
Foto: Bella Thewes ©

Ingrediënten

4 persoon personen Even geduld...
1 handje verse zeesla
100 gr Hollandse garnaaltjes
2 el crème fraîche
1 el mayonaise
1 tl geraspte mierikswortel
1 el citroensap
1 tl mosterdzaad
eetbare bloemetjes
verse kruiden en cress
peper - zout
olijfolie

Geroosterde avocado met zeesla en garnaaltjes is een fris en feestelijk voorgerecht dat schittert op een zomerse lunch of bij een gezellige borrel. Zachte avocadohelften gevuld met een romige garnalenmix van crème fraîche, mierikswortel en citroen krijgen extra smaak door kort geroosterd mosterdzaad en karaktervolle grillstrepen. Afgewerkt met eetbare bloemen en verse kruiden serveer je een kleurrijk en elegant hapje dat snel klaar is maar veel indruk maakt.

Stappenplan om recept “Geroosterde avocado met zeesla en garnaaltjes” te bereiden

1.

Spoel de zeesla goed uit onder de kraan zodat overtollig zout en eventueel zand verdwijnen. Dep droog met keukenpapier en snijd in stukken van ongeveer 5 cm. Meng in een kommetje de garnaaltjes met de crème fraîche, mayonaise, mierikswortel en citroensap. Breng verder op smaak met peper en zout. Verhit een (koeken)pan en rooster hierin het mosterdzaad op middelhoog vuur tot het knapperig en nootachtig van smaak is. Niet te lang, want dan wordt het bitter. Verhit een grillpan op hoog vuur. Snijd ondertussen de avocado's doormidden en verwijder de pit.

2.

Bestrijk de snijvlakken licht met olijfolie. Bak de vier helften in de pan tot er duidelijke grillstrepen zichtbaar zijn. Vul de avocado's met de zeesla en de garnaaltjes. Strooi er wat mosterdzaad overheen en decoreer met eetbare bloemen, verse kruiden of cress.

3.

Tip:Wist je dat je madeliefjes kunt eten? Ze zijn heerlijk en ook nog eens gezond!