Coulis van rode vruchten en karnemelk
Ingrediënten
Romige panna cotta van karnemelk en verse kaas met vanille en een frisse toets limoenrasp is een licht en elegant dessert, perfect voor zomerse diners of een feestelijke brunch. De levendige coulis van bosbessen, frambozen, braambessen en aardbeien brengt intense fruitigheid die mooi contrasteert met de zachte zoetheid van kristalsuiker en steviablaadjes. Eenvoudige technieken als verwarmen, mengen, zeven en laten opstijven leveren een verfijnd resultaat dat met havermout en munt een aangename textuur en smaak krijgt.
Stappenplan om recept “Coulis van rode vruchten en karnemelk” te bereiden
Maak de panna cotta van verse kaas:
Schraap het merg uit het vanillestokje. Breng de melk met het merg en het halve vanillestokje, de suiker en de steviablaadjes aan de kook. Neem de pan van het vuur en laat 10 minuten trekken. Voeg er dan de geweekte gelatineblaadjes en de verse kaas aan toe. Meng goed en giet het mengsel door een zeef en werk af met de geraspte limoenschilletjes. Vul er hoge keukenringen tot de helft mee of giet in glazen en laat opstijven in de koelkast.
Maak de coulis van rode vruchten en karnemelk:
Doe alle vruchten in een blender met de karnemelk en de blaadjes stevia. Mix alles heel fijn. Druk het mengsel daarna door een fijne zeef.
Maak de rode vruchten met havermout:
Snijd het fruit in kleine stukjes en meng het met de havermoutvlokken.
Serveren:
Vul de keukenringen (waarin de panna cotta zit) met het fijngesneden fruit, gemengd met de havermoutvlokken. Verwijder de ringen en serveer de ijskoude coulis erbij. Werk af met enkele kleine muntblaadjes.
