Steak met chimichurri en krokante aardappelen

Een recept van Bart Desmidt, zoals gezien in De Garde van Gert
Foto: Roos Mestdagh ©

Ingrediënten

4 persoon personen Even geduld...
4 slaharten (of sucrinesla)
2 steaks van West-Vlaams Rood (550 gr)
peper - zout
boter
1 sjalotje, fijngehakt
1 teentje look, fijngehakt
1 takje tijm, fijngehakt
enkele blaadjes oregano, fijngehakt
0,5 rood pepertje, fijngehakt
6 tomaten, uit blik
olijfolie
1 el oregano, fijngehakt
1 el peterselie, fijngehakt
1 teentje look, fijngehakt
0,5 groen pepertje, fijngehakt
1 sjalot, fijngehakt
3 el olijfolie
enkele druppels citroensap
1 el zure room
1 el mosterd
1 kl mayonaise
peper - zout

Stappenplan om recept “Steak met chimichurri en krokante aardappelen” te bereiden

1.

Verwarm de oven voor op 200 graden.

2.

Schil de aardappelen en snijd ze in dikke frieten. Bak ze gedurende enkele minuten in een klontje boter tot ze goudbruin zijn. Plaats ze vervolgens 10 minuten in een voorverwarmde oven van 200 graden.

3.

Maak de tomatencompote. Verhit een scheutje olijfolie op het vuur. Stoof hierin de sjalot, de look, de tijm, de oregano en het rode pepertje aan. Voeg de tomaten uit blik toe en laat gedurende 10 minuten zachtjes pruttelen op het vuur. Mix glad.

4.

Meng voor de chimichurri alle ingrediënten in een kommetje.

5.

Meng de zure room met de mosterd en de mayonaise voor de mosterdroomsaus. Kruid met peper en zout.

6.

Smelt een klontje boter op het vuur samen met een scheutje water. Snijd de kropjes sucrinesla in tweeën en gaar ze gedurende enkele minuten in het mengsel van boter en water. Beleg de kleine kropjes sla met een lepeltje tomatencompote, een lepeltje chimichurri en de mosterdroomsaus. Rasp er nog wat Parmezaanse kaas over.

7.

Schroei het vlees dicht in weinig vetstof. Kruid met peper en zout.

8.

Snijd het vlees in plakjes en schik ze mooi op de borden. Serveer met de kropjes sla, de frietjes uit de oven en de rest van de chimichurri.