Kokos-chiapudding met bessen

Uit het boek Het Keto-plan
Foto: Heikki Verdurme ©

Ingrediënten

2 persoon personen Even geduld...
1 blik volle kokosmelk
150 g bessen, vers of bevroren en ontdooid
enkele snuifjes zeezout
pure vloeibare stevia, naar smaak
1 el MCT-olie (optioneel)
4 el chiazaad

Romige kokos chiapudding met frisse bessen is een makkelijk en voedzaam ontbijt of gezond dessert dat zowel licht als vullend aanvoelt, perfect voor zomerse ochtenden of een snelle snack. Mix volle kokosmelk met vloeibare stevia, roer er chiazaad door en laat enkele uren in de koelkast opstijven voor een zijdezachte textuur; voor extra verzadiging kun je een lepel MCT olie toevoegen. Serveer met granola, noten of extra fruit voor een knapperige toets.

Stappenplan om recept “Kokos-chiapudding met bessen” te bereiden

1.

Mix alle ingrediënten behalve het chiazaad tot een romige melk. Breng op smaak met stevia. Voeg eventueel ook een lepel MCT-olie toe; die zal je veel langer een voldaan gevoel geven.

2.

Giet de melk in een kom en meng met het chiazaad. Roer goed en plaats enkele uren of een nacht in de koelkast, zodat de chiazaadjes de tijd hebben om de melk te absorberen. Hoe langer je wacht, hoe romiger de pudding zal worden.

3.

Serveer met hennepzaad, verse bessen, enkele lepels granola of een handvol gemengde noten en pitten.